KONST / Litografier / Färglitografier 12338025
nr 1233 8025
Maria Boczewska
(f. 1940), Polen
Färglitografier, 3 st, Stockholmsmotiv. Signerade, bladets mått: 47x38 respektive 61x70 cm, lösa blad
Maria Boczewska, polsk bildkonstnär och skulptör född i Warszawa 1940.
Utrop:
500 kr
Såld:
250 kr
måndag 4 februari 2019
kl 18:39:57
150 kr
150 kr
150 kr (Budbetjänt)
200 kr
Maria Boczewska
Läs mer om Maria Boczewska